Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 1

Wczoraj 4

Ten tydzień 25

Ten miesiąc 13

Wszystkie 903538

Wielkość czcionki

Trzy razy świnka. Czytanki Dzieciaczka

26 września wznowiliśmy w naszej bibliotece spotkania z cyklu „Czytanki Dzieciaczka”, które odbywać się będą raz w miesiącu. Warto uczestniczyć w zajęciach czytelniczych dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat z opiekunem. Temat wrześniowy brzmiał „Trzy razy świnki”.

CHWILAMI CZYTAMY.

1.„Trzy małe świnki” – angielska baśń ludowa, której głównym bohaterami są trzy świnki i zły wilk. Trzy małe świnki postanowiły zbudować dom dla siebie: ze słomy, drewna i z cegieł. Kiedy domy były gotowe, w okolicy pojawił się wilk, chciał zjeść świnki. Wilk zniszczył dwa domki ze słomy i z drewna. Świnki uciekły do trzeciej świnki i wszystkie trzy schroniły się w jej domku ceglanym. Wilk chciał go zniszczyć, jednak rozbił sobie na nim głowę. Od tej pory trzy świnki zamieszkały wspólnie w domku ceglanym.

2. „Świnka Malinka i słoń Leon” – to seria książeczek dla dzieci, w ramach której wydano 4 tytuły: -„Czy polubisz moją breję?” –„Mieszkamy w książce!” –„Mogę grać z wami?” –„Złamałem trąbę”. Seria opowiada o przygodach dwójki przyjaciół, świnki i słonia. Oboje są dobrze wychowani i bardzo się lubią. Bohaterowie często zwracają się wprost do czytelnika dzieląc się z nim swoimi przemyśleniami. Historyjki rozśmieszają dzieci do łez.

3. „Świnka Peppa” – seria opowiadająca codzienne życie świnki Peppy i jej rodzinki. Książeczki i serial animowany to doskonały pomysł na wspólną zabawę rodziców i dzieci. Wspomagają proces edukacji dziecka oraz rozwijają jego zdolności poznawcze.